مجموعه فروشگاه های زنجیره ای نجم خاورمیانه

شعبه دوم فروشگاه نجم خاور میانه، سبزه میدان رشت

اوقات شرعی

فروشگاه نجم مفتخر از پذیرایی راهپیمایان و عاشقان در راه مانده از کربلا

 

 

تهران،  نجم خاورمیانه – راهپیمایی ارادتمندان به خاندان نبوت و امامت و عاشقان در راه مانده از کربلای حسینی (ع)، روز یکشنبه در خیابان فداییان اسلام برگزار و کارکنان خدوم فروشگاه مفتخر به پذیرایی از راهپیمایان شدند. عده ای زیادی که آمار میلیونی آن بارها از رسانه های کشور اعلام شد، به سوی دیار عاشقان الی الله یعنی کربلای حسینی  شتافتند تا پیام خود را به آنانی که در عصر عاشقی هنوز کور و کر هستند برسانند که حضرت اباعبدالله الحسین (ع) زنده و جاودانه تاریخ است. و اما روز اربعین در ایران اسلامی به گونه ای دگر بود و آنانی که موفق به حضور در مسیر راهپیمایی کربلا نشده بودند به یاد آن عزیز سفر کرده به دیار عشق الی الله در همه شهرستانها تحت عنوان "در راه مانده" راهپیمایی کردند.

 

 

 در تهران نیز  از میادین امام حسین (ع)، امامزاده حسن و  شوش تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(س) شیفتگان حضرت ثارالله در صفوفی بهم فشرده راهپیمایی کردند که در بین راهپیمایان مدیرعامل و جمعی از معاونان، مدیران وکارکنان شرکت فروشگاههای زنجیره ای نجم خاورمیانه نیز حضور داشتند. پیر و جوان، زن و مرد، کوچک و بزرگ با پای پیاده و یا با مرکب ویلچری و حتی با عصا سراسیمه می رفتند گویی قرار است در کنار ضریح سید شهیدان شربت شهادت بنوشند، در حالی که حتی تصور رسیدن به شبستان نخست حرم نیز غیرممکن بود، زیرا جمعیت از مرز چند ده میلیون نیز گذشته بود.

این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست  -  این چه شمعی است که جانها همه پروانه اوست

 

می گویند گر به خود آیی به خدایی رسی....آری امام حسین (ع) توانست به خود آید و با گذشتن از تمامی آرزوهای دنیوی و گام نهادن در مسیر خاص الی الله  به درجه ای از انسانیت دست یابد که خدا نیز بر او ویژه نظر کند.قرنها از شهادت بزرگ مرد تاریخ اسلام سومین امام همام، سید شهیدان عالم، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) می گذرد، ولی هر سال گویی خونی تازه از این مرثیه می جوشد و مردم با همه وجود عزادار فرزند علی (ع) و زهرای مرضیه (س) می شوند. بر سینه می زنند، اشک ماتم می ریزند و با پوشیدن لباس سیاه به نشانه عزادار بودن برای شهید دشت کربلا از بسیاری فعالیت های روزمره چشم می پوشند و ماه محرم و صفر را عزادار قهرمان دشت نینوا می شوند.

ایرانی ها مثالی دارند مبنی بر اینکه انسان زمانی که جسمش به درون خاک می رود موجب سردی مهر و محبت وابستگان می شود، در واقع این حقیقتی است که وقتی عزیزی از دست می رود فشار روحی شدیدی به انسان وارد می شود و اگر این شرایط تداوم داشته باشد انسان حتی ممکن است بیمار یا از دنیا برود، ولی پس از خاک سپاری در مدت کوتاهی رفته رفته اثرات تخریبی آن کاهش می یابد... در حالی که حضرت اباعبدالله الحسین بیش از 15 قرن است که به شهادت رسیده اند، لیکن در ابتدای هر سال قمری گویی خون حسین تازه بر سرزمین کربلا ریخته شده و عاشقانش بار دگر مصیبت زده آن بزرگوار می شوند.

حضرت امام خمینی رحمه الله علیه به درستی فرمودند که "محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است."

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید